Strona główna
Aktualności
Ogłoszenia
Sołectwo
- Samorząd
- Komunikacja
- Rekreacja
- Plany i marzenia
- Historia
Parafia
Organizacje i stowarzyszenia
- LZS Styna
- UKS Nurt
- Kolo Związku Emerytów
Fotogaleria
Księga Gości
Napisz do nas
 
 
 
 

Świetlica wiejska - trwają prace wykończeniowe

Drodzy mieszkańcy, zapewne śledzicie co dzieje się z naszą świetlicą wiejską. Chciałbym Państwa poinformować, że powoli ale konsekwentnie dążymy do celu. Ostatnio wiele się zmieniło. Ściany wewnątrz budynku są już pomalowane. Zaplecze kuchenne, dzięki Pani Stefanii Werochowskiej, zostało wyposażone w naczynia kuchenne i sztućce. Ten, kto był na ostatnim zebraniu wiejskim z Burmistrzem Skarszew zauważył, że świetlica posiada już stoły i krzesła. Podziękowania za ten dar należy się przyjaciołom z Grupy Transportowej w Leck w Niemczech.

Dziękuję również wszystkim, którzy wspierają nas i pomagają w dążeniu do wspólnego celu.

 

Sołtys
Mirosław Eich

 

 

Podział funduszu wiejskiego na 2010 rok

20 sierpnia bieżącego roku odbyło się zebranie mieszkańców Sołectwa Godziszewo, którego celem było uchwalenie podziału funduszu sołeckiego na 2010 rok. Zebraniu przewodniczył Burmistrz Skarszew Pan Dariusz Skalski.

Mieszkańcy jednogłośnie przyjęli uchwałę o podziale środków funduszu sołeckiego na 2010 rok  w wysokości 20 780,00 zł. Uchwalono następujący podział funduszu sołeckiego:
Budowa świetlicy wiejskiej - 15 000,00 zł
Estetyzacja wsi Godziszewo - 3 000,00 zł
Organizacja festynu z okazji otwarcia świetlicy - 2 780,00 zł

 

II Rodzinny Piknik Country w Obozinie

W sobotę 11 lipca w Obozinie odbyła się wspaniała impreza rodem z epoki Dzikiego Zachodu. Niewielka i zazwyczaj spokojna wieś jaką jest Obozin zamieniła się tego dnia w prawdziwe westernowe miasteczko.

Nastrój zabawy udzielił się wszystkim. Mieszkańcy i odwiedzający bardzo chętnie brali udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach, zabawach i pokazach takich jak: konkurs na najładniejszy strój z tamtej epoki, pokaz pojazdów terenowych 4x4 ŁAZ, nauka tańca Country w wykonaniu kowbojek z Rancza Struga, pokaz rzeźby w drewnie, konkurs rąbania i piłowania drewna na czas, koncert muzyki Country, pokaz kowbojw-kaskaderów na koniach i wiele innych atrakcji.

Organizatorom gratulujemy udanej imprezy i serdecznie dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę.

 

Wyniki konkursu "Piękna Wieś 2009" na szczeblu gminnym

Dnia 27 czerwca 2009r. na festynie rodzinnym w Wolnym Dworze koło Skarszew ogłoszono wyniki gminnego konkursu na najbardziej zadbane zagrody rolnicze i nierolnicze oraz na najpiękniejszą wieś w gminie.

Za najpiękniejszą wieś w Gminie Skarszewy Komisja uznała Bączek. Godziszewo znalazło się również na podium w tej kategorii plasują się na zaszczytnym drugim miejscu.
W nagrodę otrzymaliśmy 25 ton tłucznia, 4 uliczne pojemniki na śmieci, pojemnik na piasek i sól do posypywania chodników i ulic oraz krzewy i drzewa za łączną sumę 700zł.

W konkurencjach na najpiękniejszą zagrodę rolniczą i nierolniczą udział wzięli państwo Gockowscy, Machola, Rehmus i Wroniak.

Zagroda rolnicza państwa Beaty i Leszka Rehmus uzyskała pierwsze miejsce i będzie reprezentowała Gminę Skarszewy w konkursie "Piękna Wieś 2009" na szczeblu powiatowym.

 

Mini Festyn Rodzinny

W niedzielę 31 maja na placu zabaw w Godziszewie odbył się MINI FESTYN RODZINNY z okazji Dnia Dziecka. Piękna słoneczna pogoda zachęciła i przyciągnęła wielu mieszkańców do wspólnej zabawy z czego bardzo się cieszymy.

Dzieci uczestniczyły w konkursach i grach, w których wygrać można było nagrody upominki i słodycze. Były między innymi zawody wędkarskie, konkurs młodych talentów, zawody w przeciąganiu liny, jedzeniu wafli na czas, wyścigi w workach i wiele innych konkurencji. Wszystko dla tych najmniejszych i troszkę większych dzieci.
Wśród wielu ciekawych atrakcji można było także pojeździć na koniku, posłuchać i zobaczyć  występ dziecięcego zespołu muzycznego HAMOND BAND oraz pożywić się chlebem ze smalcem domowej roboty i grillowaną kiełbaską.

Naszym sponsorom, firmom Honia, Hamond, Zagroda Kociewska, Państwu Nowak (za swojski chleb) i Pani Demskiej (za nagrody dla dzieci) oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji festynu serdecznie dziękujemy!

 

Cyrk Kellner

25 maja zawitała do Godziszewa czeska grupa cyrkowców "MAGIC KELLNER". Przez dwa dni mieszkańcy mieli okazję wspaniale bawić się na dwóch występach. Krzyczeć, klaskać i brać czynny udział w przedstawieniach. Były sztuczki magiczne, lewitujące i znikające przedmioty oraz ludzie, pojawiające się znikąd zwierzęta (w tym mrówki), dużo humoru a także chwila grozy podczas obcinania głowy.
Familii Kellner dziękujemy za mile spędzony czas a tym, którzy nie uczestniczyli w zabawie mówimy ŻAŁUJCIE, bo było naprawdę fantastycznie.

 

Kiedy w Godziszewie powstanie sygnalizacja świetlna?

Na ostatnim zebraniu wiejskim został poruszony między innymi temat bezpieczeństwa dzieci przechodzących przez jezdnię (Gdańsk - Starogard Gd.) w drodze do i ze szkoły. Temat ten powraca każdego roku i za każdym razem wzbudza burzliwe dyskusje mieszkańców.
Kilkakrotnie prosiliśmy o pomoc Burmistrza oraz Policję w rozwiązaniu tego problemu - chodzi tu przecież o bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszych dzieci. Każdy mieszkaniec Godziszewa wie, jak duży ruch panuje na wspomnianej drodze i jak często kierowcy łamią tu przepisy nie dostosowując prędkości do informacji zawartych na znakach drogowych.

Niestety na chwilę obecną niewiele da się zmienić. Istnieje projekt przebudowy skrzyżowania dróg wojewódzkich 222 i 224 przy szkole w Godziszewie, lecz nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace nad jego realizacją. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zwrócił się do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, aby do czasu realizacji przebudowy drogi  systematycznie prowadzone były kontrole prędkości na tym odcinku trasy.

Na naszej stronie, w dziale PROJEKTY, zamieszczamy pismo oraz kopię projektu przebudowy drogi, jakie otrzymał Urząd Miejski w Skarszewach od Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 

Złodzieje roślin

W ostatnich latach wiele miejsc w Godziszewie zostało przyozdobionych kwiatami i krzewami posadzonymi w miejscach publicznych przez osoby prywatne bądź z inicjatywy Rady Sołeckiej. Często zdarza się jednak, że praca tych osób idzie na marne, gdyż rośliny zostają skradzione lub niszczone.

Dla złodziei nie ma znaczenia czy kradną rośliny z czyjegoś ogródka, placu zabaw dla dzieci czy z grobu na cmentarzu. Przykładów takich nie trzeba, szukać daleko - zaledwie dwa dni temu, zostały skradzione dwa krzewy przy figurze Matki Boskiej na Al. Jana Pawła II.

Większość, ze skradzionych roślin, zapewne trafia do ogrodów samych złodziei. Jednak część z nich prawdopodobnie zostaje sprzedana. Chcielibyśmy więc uczulić Państwa, abyście nie kupowali roślin niewiadomego pochodzenia od podejrzanych osób, gdyż mogą to być rośliny skradzione.

 

4000 odwiedzających!

11 maja nasz licznik odwiedzin strony pokazał 4000 wejść.  Bardzo cieszymy się, że strona zyskuje popularność i że mieszkańcy oraz internauci spoza Godziszewa chętnie do nas zaglądają. Uświadamia nam to,  że nasza praca, czas dobrowolnie spędzony przy komputerze podczas aktualizacji tej strony, nie idzie na marne.
Zachęcamy Państwa do częstszych odwiedzin a jednocześnie przypominamy, że każdy może pomagać w tworzeniu tej strony - wystarczy skontaktować się z Administratorem lub Sołtysem, Panem Mirkiem Eich (adresy e-mail w dziale NAPISZ DO NAS).

Zapraszam też serdecznie do odwiedzenia nowego działu na naszej stronie jakim jest KSIĘGA GOŚCI.

Pozdrawiam!
Admin

 

Zagrali z głową - wygrali głową 3:2

Dosłownie! Wszystkie trzy bramki zostały zdobyte głową! Dzisiejszy mecz był dla naszej drużyny ważny, ponieważ punkty zdobyte w walce z rywalem "zza miedzy" TĘCZĄ Siwiałka, miały swoją wartość psychologiczną. Jeszcze w ostatnich dniach, na mini forum strony internetowej STYNY nasi piłkarze narzekali na kontuzje po ostatnich meczach.

Początek nie zapowiadał się dobrze. Goście już w pierwszym ataku zdołali uwolnić się od naszych obrońców i zdobyć prowadzenie. Lecz to nie załamało piłkarzy STYNY, wręcz przeciwnie, z większym zapałem atakowali bramkę TĘCZY. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gola wyrównującego zdobył Ryszard Kaiser.
Na tym jednak nie koniec gdyż drugą bramkę, jeszcze przed przerwa zdobył Damian Kupczyk.
W drugiej połowie meczu piłkarze TĘCZY sprytnie przerzucali linię środkową i szybkimi napastnikami atakowali naszą bramkę. W końcu doprowadzili do remisu. Jednak nie zdołali tym podciąć skrzydeł naszym piłkarzom. Po jednym z rzutów rożnych, piłkę na głowę dostał ponownie Damian Kupczyk i po raz trzeci padł gol dla STYNY.

Cała nasza drużyna zasłużyła na pochwałę za wolę walki i ładną grę. Niewątpliwie jednak "dobrą robotę" zrobił dziś nasz bramkarz, Wojciech Niedźwiecki.

Tak trzymać chłopaki!

 

Konkurs "Piękna Wieś" 2009:

Ruszyła kolejna edycja konkursu Piękna Wieś. W tym roku z naszej miejscowości do konkursu przystąpiło czterech kandydatów, jeden w kategorii zagroda rolnicza i trzech w kategorii zagroda nierolnicza.

Komisja konkursowa oceniać będzie między innymi estetykę budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, część gospodarczą, rekreacyjną oraz ogólny wygląd zagrody. Kandydatom życzymy powodzenia a pozostałych mieszkańców zachęcamy do dbania o piękno swoich przydomowych ogródków i obejść gdyż świadczyć to będzie o estetyce całej naszej wsi, która również bierze udział w konkursie.

 

Wiosna śmieciem pachnąca:

Nareszcie stopniał śnieg, wszyscy cieszymy się ciepłym wiosennym wietrzykiem owiewającym nam głowy wolne od grubych czapek i szalików. Wystawiamy twarze do słońca. Dzieci marzą już o lecie, wakacjach i kąpieli w jeziorze.
Jest jednak coś co sprawia, że wiosna nie jest tak idealna, piękna, pachnąca i kolorowa jak na obrazku. Śmieci, odpady, syf. Wszędzie ich pełno, gdziekolwiek spojrzeć leżą pojedyncze papierki lub całe ich gromady. Śmierdzące stosy odpadów. W rowach wśród przylaszczek i fiołków zakwitły puszki i butelki. Zużyte "pampersy" pływają w jeziorze znajdując zaciszną przystań wśród trzcin. Na plaży, ukryte w trawie kawałki potłuczonego szkła czyhają na bose stopy pierwszych plażowiczów. Wędkarze (zdawało by się miłośnicy przyrody) też pozostawiają po sobie wizytówki w postaci pustych opakowań po przynęcie.

Sami sobie urządzamy przyszłość na jednym wielkim śmietnisku. Na zdrowie!

 

Strona internetowa LZS Styna Godziszewo:

Zapraszamy wszystkich na stronę internetową Ludowego Zespołu Sportowego Styna Godziszewo

www.styna.comuf.com

Znajdują się tam najważniejsze informacje o drużynie, jej skład, historia, terminaż spotkań i wiele innych cennych wiadomości.

 

 

 

 

Zebranie wiejskie:

Dnia 16 marca 2009r. odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Godziszewo, w którym uczestniczyli także burmistrz Dariusz Skalski, radny Wiesław Kosznik, kierownik posterunku policji Sławomir Wanta oraz dzielnicowy Mariusz Zmuda.
Jak co roku na zebraniu zostało przedstawione sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej w 2008r. oraz odbyło się głosowanie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2009r.

Uczestniczący w zebraniu mieszkańcy sołectwa jednogłośnie chwalili następujący podział:

  • melioracje - 645 zł
  • wykonanie tynków na świetlicy wiejskiej - 7 000 zł
  • utrzymanie boiska wiejskiego (trawa, nawozy, koszenie) - 1 000 zł
  • konkurs "piękna wieś" - 200 zł
  • zakup pojemnika na piasek przy szkole - 500 zł
  • budowa pomostu na stawie przy palcu zabaw oraz utrzymanie placu zabaw - 2 000 zł
  • opłata za wynajem pojemnika na śmieci przy kąpielisku wiejskim - 500 zł
  • organizacja "dnia dziecka" - 563 zł
  • dofinansowanie wykonania projektu chodnika na Świętą Górę - 500 zł

 

Zebranie rady sołeckiej

5 lutego odbyło się pierwsze w 2009 r. spotkanie rady sołeckiej, na które zaproszony był radny naszego obwodu Wiesław Kosznik. Przedstawił on w skrócie informację o inwestycjach planowanych w naszym sołectwie na 2009 r. Jednak najważniejszym punktem zebrania było przeanalizowanie podziału funduszy sołeckich, które przedstawimy Państwu na najbliższym zebraniu wiejskim na które gorąco zapraszamy. Tegoroczny budżet wynosi 12 908 zł i jest większy od ubiegło rocznego o 1 201 zł.

 

Świetlica wiejska

Budowa świetlicy wiejskiej wraz z kompleksem szatniowo-sanitarnym dla sportowców LZS STYNA weszła w fazę wykończeniową.

Jeszcze przed końcem ubiegłego roku, 16 grudnia, z inicjatywy radnego W. Kosznika, z udziałem burmistrza Skarszew D. Skalskiego, z-cy burmistrza Z. Wieckiego, naczelnika WGI R. Muchowskiego, sołtysa M. Eich i przewodniczącego klubu LZS STYNA H. Baranowskiego, odbyła się wizja lokalna budowy.
Burmistrzowie obiecali, że rezerwę budżetową przekażą na dalsze prowadzenie prac i tak też się stało.
29 grudnia na wniosek burmistrza  D. Skalskiego przekazano kolejne 20 tyś zł. Radni jednogłośnie poparli wniosek.
Ostatni okres pozwolił na wykonanie instalacji elektrycznej i tynków wewnętrznych (po części z funduszy wiejskich na 2009 r.).
Obecnie trwają prace przy wykonaniu instalacji wodociągowej, sanitarnej i grzewczej (bez grzejników i pieca).
Mieszkańcy na pewno z niecierpliwością czekają na pierwsze zebranie wiejskie w nowym obiekcie. Mamy nadzieję, że budynek będzie mógł zostać przekazany do dyspozycji mieszkańców naszego sołectwa w 2010 r.

Dziękujemy władzom Skarszew za pomoc w realizacji przedsięwzięcia w ostatnich dniach starego roku.

Z poważaniem
Rada Sołecka

 

XVII Finał WOŚP

Podczas tegorocznego 17 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, również w Godziszewie, w godzinach przedpołudniowych w okolicy kościoła wolontariusze zbierali pieniądze, które mają pomóc w zakupieniu sprzętu do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.
Kwestę pod opieką pań: Doroty Sikorskiej i Anny Grunwald, przeprowadziły uczennice Gimnazjum w Godziszewie: Kinga Grzechnik, Paulina Drożyńska, Paulina Roszkowska, Daria Literska, Monika Kosznik i Kamila Serwa.
Jak co roku, mieszkańcy hojnie wspierali akcję Jerzego Owsiaka.
Zebrane zostało 980 zł. Siema!

 

Jubileusze par małżeńskich

13 grudnia w remizie OSP w Skarszewach odbyło się jak co roku spotkanie z okazji jubileuszy par małżeńskich.
Z naszego sołectwa w tym roku szmaragdowe gody obchodzili państwo Maria i Bronisław Rekowscy a diamentowe gody państwo Anna i Tadeusz Wąsiccy.

Szanownym Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego,
wielu lat życia w zdrowiu oraz pociechy z dzieci, wnuków i prawnuków.

 

Nowy sklep w Godziszewie

W piątek 8 sierpnia w Godziszewie, na terenie zagrody rolniczej państwa Beaty i Leszka Rehmus, odbyło się otwarcie sklepu "Lawenda".

To jedyny tego typu sklep w Godziszewie, w swojej ofercie prezentuje akcesoria do dekoracji wnętrz i ogrodów, różnorodne kolekcje w stylu "Country".

Na uroczystość otwarcia przybyło sporo gości, był szampan i poczęstunek oraz atrakcje dla dzieci.

Właścicielce sklepu, pani Beacie, życzymy wielu zadowolonych klientów!